Středa, srpen 22, 2007

Ještě pár slov k Taranisu

Rád bych se ještě znovu vrátil k zážitky plnému a magickou psy a goa atmosférou oplývajícímu setkání přívrženců této zvukově mnohovrstvé trancové odnože. Jak je to s těmi vrstvami by Vám jistě asi nejlépe vysvětlil Andy, jeden z primárních hybatelů již v pořadí druhého ročníku festivalu Taranis situovaného do strategicky velmi pěkně zvoleného prostředí v okolí zatopeného Lomečku nedaleko Mrakova. Andy Warholovi každopádně patří poděkování za to,že na prknech hlavního podia v letošním roce mohla stanout i Midriaza. Věřím, že vystoupení bylo i dík pohodově vstřícné příjemné atmosféře oživujícím pozitivním zážitkem nejen pro nás, ale příznivce, kteří se na nás nelenili přijít podívat. Celkový dojem byl velmi dobrý i díky Ondrovi, kterému se podařilo v daných podmínkách vytvořit bezvadný zvuk a patří mu za to náš obrovský dík!

Naše vlastní performance nás hezky nastartovala a připravila na další úchvatné a mnohdy jedinečné prožitky. Z těch hudebních byli mými osobními příjemně překvapivými favority Digicult, kteří se na Taranis hezky nahlásili a přijeli až z Belgie. Zahraničních účinkujících bylo jak už se ostatně stalo vcelku tradicí i letos nemálo a bezpochyby největším lákadlem byla v tomto směru Kindzadza, kterou jejich psytrancová smršť přivála až z Ruska. Memberům Midriazy, kteří si udělali čas a na festiválek dorazili už v pátek večer se podařilo část jejich setu na vlastní kůži zachytit a přesvědčit se, že jejich pověst neklame.

Někdo ale možná radši klídek a pohodu, která v podobě free uvolněnosti panovala na chill-out stagei, kde mě stejně jako vloni zaujala hudební i taneční performance Shiva Trance souboru, který díky svému přirozeně uvolněnému charismatu dokázal příjemně naladit i přes den v nedaleké čajovně.

Vůbec festivalový set-up včetně oproti loňsku ještě úchvatnějších dekorací je třeba pochválit. O příhodnosti non-stop cateringu a dostupnosti koupání v zatopeném lomečku snad ani není třeba hovořit. Voda byla letos sice trochu chill, ale o to více dokázala plavce nakopnout a navíc v luxusně rozpáleném slunečném víkendu pomáhala přestát mnohdy až úmorně horoucí klima (trikům, jak zajistit oblohu bez mráčku a optimální počasí by se od Andyho zcela jistě mohli přiučit i všeho schopní organizátoři budoucích LOH v Pekingu :-))

Na vrcholu mých ostatních mimohudebních zážitků, ale zcela jistě stojí přeplavba lomečku na voru geniálně vyrobeného z dřevěných palet a prázdných PET lahví. Ikdyž i noční dobrodružná plavba v decentně vodou zatopeném člunu byla neopakovatelným zážitkem.

Zážitků různého druhu určitě nabízí Taranis dostatek, proto by bylo chybou, pokud bychom se v příštím roce nedočkali pokračování této takto hezky započaté tradice. Jak s oblibou cituje Všeználek, úspěšnost akce nelze měřit jen optikou úrovně návštěvnosti a tak věřme, že nám, i díky ke zvážení vybízející možné budoucí širší hudební pestrosti Taranis opět za rok představí a zprostředkuje, alespoň na jeden víkend, svůj neopakovatelně magicky úchvatný a vždy nad očekávání překvapující svět.

<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?